RABAELAMUS

Siin kasvab aeg

Paljajalumatk

Eesti looduse suurimaks rikkuseks on ürgvanad rabad ja sood. Rabade ilu pole kergesti kättesaadav. Raba salapärane ilu avaneb vaid neile, kes raatsivad loobuda unest ning olla kohal päikesetõusul- ja loojangul. Nina kõditav mõrkjas sookailulõhn, läbi udu hingitsev päike paneb elama kõik värvid, varjud, lõhnad ja hääled.

Tutvustus: Paljajalu matk looduses, on mõeldud eelkõige neile, kes otsivad mugavustsoonist välja minemist ja teistmoodi kogemusi. Matka lõpus on mõnus piknik hooajaliste hõrgutistega.

Palja jalu looduses käimisel võib olla mitmeid tervisele positiivseid mõjusid. Jalatallad on äärmiselt tundlikud erinevate pindade suhtes. Teaduslikult on tõestatud, et maapinnaga kokkupuude võib vähendada kehas põletikku, stressi ja tugevdab immuunsust. Paljajalu liikumine arendab tasakaalu ja koordinatsiooni. 

Asukoht: Mündi raba, Paide Talitee

Raskusaste: Keskmine

Minimaalne grupi suurus: 8 inimest

Hind: 39€/in + km

Periood: aprill – oktoober

Kestvus: 3h

Kanuumatk

Tutvustus: Meie kanuumatkad sobivad nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Igale matkale eelneb instruktsioon.
Esna jõgi on kanuutatav ka talvel – see on imeline aeg nautida talveunes metsa ja rabaloodust. Matka marsruut Hindreku-Kriilevälja, pikkus 5 km. Kanuumatk lõppeb keset Paide Taliteed, mida mööda on mõnus tagasi matkata. Vajadusel tullakse teie seltskonnale matka lõpus bussiga järgi.

Kanuud on kolmekohalised, kuid talvel soovitame kanuus sõita kahekesti, et sõudes oleks soe.

Asukoht: Esna jõgi

Minimaalne grupi suurus: 8 inimest

Hind: 23€/in + km 

Periood: aastaringselt

Kestvus: 2h

Laternamatk

Tutvustus: Sügaval sügises saab elav tuli või valgus hoopis teise tähenduse. Matk läheb mööda Eesti kõige uuemat matkarada “Paide Talitee”. Mõnus matk raba veerel koos laternatega ergastab meie meeli sellel pimedal ajal  ja on kindlasti selle talve eriline mälestus. Matka keskel on väike piknik sooja glögiga.

Asukoht: Paide Talitee

Minimaalne grupi suurus: 8 inimest

Hind: 10€/in + km

Periood: aastaringselt

Kestvus: 2,5h

Räätsamatk

Tutvustus: Räätsadega rabale on võimalik matkata nii jalgsi kui ka kanuuga. Talvine Mündi raba on unustamatu oma lummavate vaadetega. Räätsad annavad erakordse võimaluse  avastada puutumatut loodust. Räätsamatkale on võimalik lisaks tellida ka lõunasöök, mis valmistatakse kohapeal elaval tulel.

Asukoht: Mündi raba

Minimaalne grupi suurus: 8 inimest

Hind: 27€/in

Periood: aastaringselt

Kestvus: 2h